Lokatorzy z obcych krajow

Lokatorzy z obcych krajow

"Wszystko to nędza i nieszczęścia może, prawie bez wyjątku, wywodzą się z jednego źródła - system, w którym ziemia zaczęło być zajęte i własność w Irlandii".

Ona również zauważyć, że ziemniaki były praktycznie jedynym pokarmem, który został ugotowany i że zazwyczaj gotowano.

"Gotowanie jedzenia innego niż ziemniak stał się zagubiony sztuki."

https://metryicentymetry.pl/

Różnica między tą głodu i innych w Irlandii

W 1998 roku ówczesny premier Wielkiej Brytanii, Tony Blair, publicznie przeprosił, że rząd brytyjski był historycznie zrobić "za mało" w odpowiedzi do wielkiego głodu w Irlandii.

Ale w rzeczywistości zrobili zbyt wiele, twierdzi Mark Thornton, autor, co spowodowało irlandzki głód ziemniaczany ?, artykuł, który ukazał się w wolnego rynku w tym samym roku.

Tuż przed Wielkiego Głodu, rząd brytyjski zaczął budowę Workhouses jako część programu interwencji rządu w celu złagodzenia ubóstwa w Irlandii. Ta zmniejszona produktywność i tylko pogorszyły sytuację.

Lokatorzy z obcych krajow

Jak ludzie zostali zmuszeni do mniejszych pomieszczeń mieszkalnych, głównym "zabójcą Głodu - choroba" - pozostało "robić swoje złą pracę", mówi Thornton.

W poprzednich głodu, stwierdza on, osoby prywatne, które zebrali z "miłości". Ale teraz rząd był opodatkowania po angielsku, aby mogli zapłacić za ich masowe (i pozornie bezużytecznych) programów socjalnych.

Podczas gdy rząd brytyjski zrobił otwarte kuchnie na chwilę w 1847 roku, były krótkotrwałe.

Były też inne czynniki, które mają zbyt wielu innych pisarzy oskarżając angielsku tworzenia głodu (w przeciwieństwie do samej zarazy).

W skrócie, mówi Thornton:

"Irlandia zostało zmiecione przez siły ekonomiczne, które pochodziły z jednego z potężnych i agresywnych państw świata nigdy nie wiadomo. Nie cierpiał z grzyba (którego angielski naukowcy nalegał był tylko nadmierną wilgoć), ale od podboju, kradzieży, niewoli, protekcjonizmu , dobrostanu rząd, roboty publiczne, a inflacja ".

Annette Welsford jest redaktorem i współautorem międzynarodowego najlepszą książkę sprzedaży Jak rosną wielkie ziemniaki. Ma również edytować i opublikował kilka innych tytułów związanych z ogrodnictwem.

Książka 110 str można kupić w trybie online i jest uważany za autorytatywny "biblia" na uprawę ziemniaków. Jest również wyposażony http://pirox.pl w bezpłatne książki kucharskiej i drugiej książki na wzroście Topinambur

Wpis zawdzięczamy

Author: akcjalokatorska.pl

Share This Post On