Czy oplaca sie wynajmowac mieszkanie nieznanym lokatorom?

Czy oplaca sie wynajmowac mieszkanie nieznanym lokatorom?

Prawdziwą przyczyną wielkiego irlandzkiego Głodu

Powszechnie określa się jako wielki głód, przerażający głód 1840 roku w Irlandii plasuje się jako jeden z najgorszych tragedii w historii ludzkości.

Jest to dobrze znany fakt, że ogromna porażka upraw ziemniaka w Irlandii od 1845 do 1849 roku był spowodowany przez grzyby (Phytophthora infestans), który wygenerował zarazy.http://pirox.pl W tym czasie ziemniaki były odcinkowych upraw dla mieszkańców Irlandii i bez podtrzymania uprawy, aż 1,5 miliona ludzi zmarło z głodu. Wiele więcej uciekł z kraju w poszukiwaniu pożywienia.

Ale dlaczego były irlandzki tak mocno uzależnione od ziemniaków?

Czy oplaca sie wynajmowac mieszkanie nieznanym lokatorom?

Rola Polityki w Wielkiego Głodu

Setki książek zostały napisane na temat tej historycznej tragedii, a historycy implicating co jest czasem określane jako "wypadku ekologicznego" w formie nieprzewidzianej choroby roślin, że nikt nie mógłby sobie wyobrazić.

http://www.septica.pl/Rekawiczki-Nitrylowe-c8_2_2.htm

Ale niektórzy ekonomiści teoretyzować, że to było w rzeczywistości politycznej dominacji Anglii całej Irlandii to było przyczyną.

Czy oplaca sie wynajmowac mieszkanie nieznanym lokatorom?

Mając została "przejęta" przez Anglików, większość ludzi w Irlandii stał lokatorów na ziemi, pracy w zamian za to upraw pieniężnych i ich pracy. Nie mieli prawa i mógł tylko istnieć.

Na przełomie 19 wieku, brytyjscy U. kukurydzy zostały stworzone, aby chronić angielskiego futbolu ziarna (i tych, którzy posiadali ziemię w Irlandii) z ostrą konkurencją zagraniczną. W rezultacie znaczna część gruntów ornych w Irlandii była przetrzymywana przez zbóż, które zostały następnie wywiezione do Anglii. Tylko rośliny, które nie zubażające gleby może być uprawiana - co jest jak ziemniak stał się bohaterem. Irlandzcy rolnicy najemcy mogli rozwijać pożywne ziemniaki w ilościach stosunkowo rozległe, a więc wyżywić swoje rodziny, jak i ich zwierzęta. To było wszystko, co mieli.

W swojej książce 1962, The Great Irish Hunger: Irlandia 1845/49, Cecil Woodham-Smith pisze wyraźnie o skrajnej nędzy, jaka istniała w Irlandii kilka lat przed wielkim głodem.

Wpis zawdzięczamy

Author: akcjalokatorska.pl

Share This Post On